Відсвяткували Незалежність України, почули багато гарних патріотичних промов від різних посадовців. Мер Садовий закликав працювати чесно та прозоро, не брати хабарів... Я спробував йому допомогти – створили тимчасову комісію по перевірці ЛК АТП №1, виявили масу зловживань, а точніше злодіянь – дірок, через які витягуються кошти комунального перевізника, подали звіт комісії на засіданні міської ради ще 18 липня. Андрій Садовий чесно вийшов із залу, щоб не слухати всі факти розкрадання і наклав вето на Ухвалу міської ради, яка зобов’язувала це зупинити. Жодного контраргумента по викладених у звіті обставинах та доказах ні мер, ні директор АТП №1 не дали ні в прямому ефірі «Народного контролю», ні у кабінетах міської ради. Були лише загальні фрази від мера: «Нічого ті депутати не могли виявити за такий короткий час, це все політиканство і бруд і т.і.»; сказав, що буде чекати висновків державних органів.
Міський голова вигадав при цьому ще один «страшний» міф: - хтось нападає на комунального перевізника, який ідеально працює за 2грн, бо хоче щоб перевезення коштувало 3 грн. Але знову жодного слова про тіньові гроші на підприємстві, про закупівлі дорогого палива і дуже дорогих старих автобусів, про мінімальні надходження грошей в касу АТП не прозвучало. Переконаний, якщо всі порушення ліквідувади, всю діяльність перевізника зробити прозорою, то 2 грн цілком достатньо і для якісної роботи, і для розвитку АТП.
І дочекалися: 22 липня прокуратурою м. Львова за наслідками перевірки, розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ЛК АТП №1 (за ч.2 ст. 364 КК України). Встановлено, що останні у серпні-грудні 2012 року закуповували пальне за завищеними цінами, як наслідок - державі завдано понад 460 тис. грн. збитків. Водночас, ще одне кримінальне провадження прокуратурою міста відкрито за ч. 1 ст. 172 КК України, за фактом грубого порушення законодавства про працю керівництвом згаданого АТП.
Управління МВС України на Львівській залізниці 8 серпня 2013р. повідомило, що розпочато досудове розслідування щодо зловживань службовим становищем службовими особами ЛК АТП №1 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Пан Садовий знову промовчав і прикрився нібито актом перевірки державної фінансової інспекції. Помахав цим серйозним документом у своєму відео-зверненні 26 липня і висмикнув два потрібні речення з контексту. Як голова контрольної комісії я теж поцікавився, що ж виявила фінінспекція на ЛК АТП №1, і чи підтвердилися досліджені нами грубі зловживання керівництва? Відповідь фінансистів прийшла в той час, коли мер Садовий закликав усіх з трибуни працювати, чесно, без корупції і хабарів…Чи чули такі заклики директор АТП №1 і той, хто його покривав вирішувати Вам. Подаю тези листа Державної фінансової інспекції у Львівській обл. №06-13м/6230.
- Держфінінспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності ЛК АТП №1 за період з 01.07.2011р. по 31.03.2013р., якою встановлено ряд порушень та недоліків, що відображені в акті ревізії від 19.07.203р. №06-24/16. (Андрій Садовий називає це позитивом…)
- Проведеною ревізію встановлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 357,5 тис. грн (в т.ч. недоотримано доходів – 136,3 тис грн., незаконні витрати – 221,2 тис. грн), фінансових порушень, що не призвели до втрат – 16 млн. 901 тис 500 грн (з яких на закупівлю пального на суму 16 млн. 890 тис. 100 грн без проведення процедури закупівлі) та інших фінансових порушень на суму 483,5 тис. гривень. (Ще більші суми втрат доходів неможливо точно підрахувати через відсутність обліку в перевізників).
- Ревізією повноти надходження доходів від здійснення пасажирських перевезень на автобусних маршрутах встановлено недотримання ЛК АТП №1 виручки в загальній сумі 136,3 тис. грн., чим підприємству завдано матеріальної шкоди (збитків) на вказану суму.
- Розмір орендної плати за договорами, укладеними з фізичними особами-підприємцями, становить від 10 до 20 грн за один день роботи автобуса на маршруті. За договорами, укладеними з ТзОВ «ОДРІ» - 135,0 грн за один день роботи автобуса та ПП «Вікторія-Транс» - 150,00 гривень. (Чому різниця в 15 разів за такі ж автобуси?)
- Мінімальний розмір щоденної виручки в залежності від маршрутів становить 10-300 грн за день роботи одного автобуса. (Нагадую, що власні автобуси на цих маршрутах здають 900-2000 грн, отже, в середньому кожен орендований автобус приховує щодня виручку ≈ 1500 грн.).
- Ревізією (встановлено) за договорами з ФОП недотримання виручки ЛК АТП №1 в сумі 122,5 тис. грн. (липень-серпень 2012р на маршруті №28 – на суму 109,5 тис. грн.; травень 2012р на маршрутах № 20 та № 32 – 13 тис. грн).
- Також ревізією встановлено, що між АТП та ТзОВ «Фірма «Інтерпост» укладено договір щодо забезпечення перевезень на маршрутах № 37, 28, 29, 46, 5А. Зазначене ТзОВ здійснювало випуск 54 автобусів, орендованих у ФОП. Всупереч умов укладеного договору не оформлено Додатку №1, на підставі якого, обумовлюється розмір щоденної виручки з відповідного маршруту за день роботи одного автобуса. (Отже, ділили гроші як хотіли...) Крім того, до ревізії не надано будь-якого документального підтвердження щодо створення та діяльності спільної комісії, протоколів дослідження та визначення розміру виручки, належної двом сторонам, як це передбачалось умовами договору.
- За результатами зустрічної звірки на ТзОВ «Фірма «Інтерпост» встановлено, що облік виручки Товариством не проводиться. (А перевізники ще й вимагають збільшення вартості перевезень, говорять про збитки і навіть не рахують отримані від пасажирів гроші.) Також ревізією встановлено, що в порушення ч. 1,2 ст. 193 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV за період з 01.09.2012 по 31.03.2013 в окремих випадках розмір щоденної виручки з одного автобуса на маршрутах № 10, 28, 29, 3, 5-А, випуск яких здійснювало ТзОВ «Фірма «Інтерпост» був меншим, ніж передбачено договірними відносинами (30,0 грн плюс вартість заправленого палива за даними чеків з АЗС), що призвело до недотримання доходів ЛК АТП № 1 на загальну суму 13,8 тис. гривень.
Прошу з особливою уважністю прочитати наступний абзац, що підтверджує наші висновки про тіньові кошти на АТП №1:
- Слід зазначити, що розрахунок недоотриманої виручки за вищевказаними договорами оренди, укладеними між ЛК АТП №1 та фізичними особами – підприємцями і ТзОВ «Фірма «Інтерпост» проведено з врахуванням визначених договірними зобов’язаннями мінімальних сум виручки, а провести розрахунок недоотриманої виручки понад мінімальної передбачений розмір не видається можливим в зв’язку з відсутністю даних про фактично отриману виручку підприємцями та Товариством на цих маршрутах.
От і вся схема – міське підприємство отримало маршрути, заключило угоду з ТзОВ; ТзОВ взяло в оренду в підприємців автобуси і сплачує мінімальну суму (10-300 грн) комунальному АТП, майже все залишаючи собі, а інформацію про повну щоденну виручку суму – взагалі приховали. Дивуюся, як повернувся язик, при цьому, називати керівника цього комунального підприємства успішним менеджером... Але вернемося до звіту Держфінінспекції.
- Ревізією повноти надходження виручки з маршруту № 10 встановлено, що у період з 01.01.2012 по 27.03.2012 виручка від здійснення перевезень по вказаному маршруту в касу підприємства не надходила. У період з березня по травень 2012, згідно наданих до ревізії шляхових листів встановлено, що по маршруту № 10 здійснювали пасажирські перевезення 20 автобусів, які не обліковуються на балансі ЛК АТП №1, а також будь-яких договорів, укладених на оренду вказаних автобусів до ревізії не надано. Заправка дизельним пальним цих автобусів за кошти ЛК АТП №1 не проводились та виручка від їх виїзду на лінію на підприємство не надходила. Вищевказане призвело до втрати доходів підприємством, розмір яких розрахувати не можливо в зв’язку з відсутністю обліку та будь-яких договірних відносин. (Отже, шановні пасажири Вас возили маршрутки - «привиди», а гроші цілих три місяці забирав головний «привид»).
Шокують нові факти, щодо «прозорих» витрат закупівлі автобусів на АТП №1:
- За договорами, укладеними з ТзОВ «Одрі» придбано 17 автобусів різних марок (HEULIEZ, MAN NUTZEAHR ZEUGE, MERCEDES_BENZ, NEOPLAN, RENAULT та SETRA) 1993-1998 років випуску та за договорами, укладеними з ПП «Вікторія-транс» - 2 автобуси марки RENAULT PS 08A 1998 року випуску. Під час проведення зустрічної звірки у ТзОВ «ОДРІ» за даними бухгалтерського обліку товариства встановлено, що первісна вартість автобусів, які були продані ЛК АТП №1 значно перевищує вартість продажу. Загальна вартість автобусів за договорами купівлі-продажу, укладеними з ТзОВ «ОДРІ» складає 3 млн 197 тис 300 грн, а їх первісна вартість відображена за даними бухгалтерського обліку товариства складає 1 млн 116 тис 400 грн, різниця у вартості – 2 млн 80 тис 900 тис. гривень. (Ось так, без жодних тендерів, комунальне підприємство переплатило понад 2 млн. грн. за старі вживані автобуси. Не даремно ж директор АТП №1 називає цю купівлю дуже успішною справою - тільки для підприємства ці автобуси місяцями нічого не приносять (в травні 9 автобусів не здали в касу АТП жодної копійки.)
- Держфінінспекція підтвердила також порушення при закупівлі палива у лютому-березні 2012р. Встановлено, що процедуру закупівлі у травні – липні 2012р. проведено у відповідності до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI, за результатами якої між ЛК АТП №1 укладено договір з ПП «Топаз ЛТД» від 27.7.2012 №Np270/2012. Відповідно до п. 6.1 вказаного договору, строк поставки товарів до 31 грудня 2012 року. Проте, поставка дизельного палива за вказаним договором не здійснювалась, оскільки листом від 10.08.2012 №1008/12 директор ПП «Топаз ЛТД» повідомив про неможливість отримання необхідних дозвільних документів для розміщення автозаправного блок-пункту на території ЛК АТП №1, а також про неможливість постачання пального за цінами визначеними в договорі. (Під час перевірки депутатської комісії жодного листа від ПП «Топаз ЛТД» керівництво ЛК АТП №1 не було.)
- Всупереч ч. 1, 2 ст. 193 Господарського кодексу України 16.01.2003 № 436-IV ЛК АТП №1 станом на 31.03.2013р ЛК АТП №1 не застосовано штрафні санкції (неустойка), до ПП «Топаз ЛТД» передбачені умовами договору від 27.07.2012 № Np2707/2012 в зв’язку з невиконанням договірних зобов’язань. Під час ревізії ЛК АТП №1 проведено розрахунок неустойки в сумі 1 млн. 670 тис. 900 грн.
Закупівля дизельного пального у період з 01.04.2012 по 31.03.2013 здійснювалась за договором від 20.04.2012 №01ОБСК-2873, який був укладений з ПП «ОККО-Бізнес» без проведення процедури конкурсних торгів, що є порушенням ст. 2 та ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 №2289-VI. (Та хіба для мера, порушення на 16 890, 1 тис. грн. щось серйозне.?)
- Ревізією законності та обґрунтованості понесених витрат на придбання пального за договором від 20.04.2012 № 01ОБСК-2873, укладеним з ПП «ОККО-Бізнес» встановлено проведення підприємством зайвої оплати за отримане дизельне паливо. У період з 01.04.2012 по 31.12.2012 року ЛК АТП № 1 зайво сплачено коштів ПП «ОККО-Бізнес» за придбане дизельне паливо на загальну суму 50,4 тис. грн, чим завдано матеріальної шкоди (збитків) на вказану суму.
- Ревізією законності списання дизельного палива на роботу автобусів встановлено безпідставне списання в I кв. 2013р. 2079 л дизельного палива вартістю 20,2 тис. грн. внаслідок завищення у шляхових листах показників пробігу автобусів у порівнянні з фактичними показниками, що були встановлені за результатами контрольного зняття показників спідометрів, чим ЛК АТП №1 завдано матеріальної шкоди (збитків) на вказану суму. (Під час перевірки здивували депутатську контрольну комісію численні поломки спідометрів на багатьох автобусах. )
- Ревізією встановлено, що внаслідок порушення вимог ст.193 Господарського кодексу та п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, ЛК АТП №1 проведено оплату ПП «Аспекти законності» в сумі 12,0 тис. грн. за юридично – консультаційні послуги без документів, що підтверджують надання послуг (актів виконаних робіт), чим підприємству завдано матеріальної шкоди (збитків) на вказану суму.
Крім того, встановлено перевищення фактично проведених адміністративних витрат на аудиторські та інформаційно-консультаційні послуги та послуги із страхування у порівнянні з запланованими фінансовим планом в загальній сумі – 463, 3 тис. грн, чим порушено п.1 ст.75 Господарського кодексу України.
- Крім того, ЛК АТП №1 проведено оплату за юридичні послуги двом приватним юридичним компаніям на загальну суму 101,3 тис. грн., проти передбачених фінпланом 4,0 тис. гривень.
- Матеріали ревізії листом від 12.08.2013 № 06-17/6171 передано в прокуратуру Львівської області та про результати ревізії проінформовано прокуратуру м. Львова.

Повний текст відповіді Державної фінансової інспекції у Львівській області знаходиться тут: https://docs.google.com/file/d/0B0J4F1MbjJEbcV85SlFDZnVhUTQ/edit та звіт тимчасової контрольної комісії для перевірки діяльності ЛК АТП №1 тут: https://docs.google.com/file/d/0B0J4F1MbjJEbeWJFUzk5ZWZtLVU/edit
Мер Садовий нещодавно прокоментував цю справу так: - «Перевірки відбулися, жодних серйозних порушень не виявлено. Акт фінінспекції позитивний, дещо треба допрацьовувати, але зловживань посадових осіб не виявлено».
Андрій Садовий призначив на посаду директора ЛК АТП №1 Михайла Сидоровича 22 березня 2012 року. Ще 30 травня 2013 року міська рада прийняла Ухвалу, де рекомендувала міському голові відсторонити пана Сидоровича від посади на час перевірки - Садовий проігнорував це рішення. А 18 липня 2013р. – після звіту контрольної комісії, депутати ухвалили звільнити Михайла Сидоровича, враховуючи всі факти звіту. Мер Садовий наклав вето на цю Ухвалу, посилаючись на формальності.
Пане Садовий, пане Сидорович почуйте ці правильні заклики: потрібно працювати чесно, не брати хабарів, не платити в три рази дорожче за вживані автобуси, не заводити гроші в тінь…

Проходячи по рідних вулицях Рясне, побачив небезпечний пішохідний перехід. Вирішив, що потрібно щось робити і став координатором ініціативної групи ось суть питання:

Шановні мешканці!

Громадська програма доступного житла: перспектива для молоді - результат для держави
Створення сім’ї - важливий крок в житті кожної людини і запорука щастя. Цей соціальний інститут є пріоритетом розвитку і соціального захисту та передбачає створення максимальних умов для його підтримки збоку держави та громади.

Ще вчора нікому не відома Врадіївка прогриміла на всю Європу. Уявляю собі пересічного європейця, який дивиться по телебаченню кадри з європейської України , про згвалтовану, всю в синьцях і бинтах молоду жінку, про розлютовану юрбу людей, котрі вибивають шиби якоїсь конюшні, що називається по - європейськи «поліцейська дільниця » і думаю – керівництво країни не розуміє основного – вони втратили контроль над країною, над народом, загубили довіру власних громадян.

На днях мав змогу ознайомитись з черговим випуском газети «Самопоміч». Ось тут її електронна версія #

22 червня у Львові відбувся визначний турнір із серії неформального спорту – турнір «Мастерс» («Майстри») з баскетболу 3 на 3. Ці змагання стали черговим етапом Всеукраїнського чемпіонату з баскетболу 3х3, який завершиться 24 серпня фіналом у Києві.

Ось завершився 2012-13 навчальний рік в українських школах. Залишилась хіба літня практика. Але вже оцінки виставлені і вчительська громада починає думати про канікули. Тому хочеться привітати всіх освітян і читачів блогу із завершенням року і побажати якомога плідного відпочинку влітку!

Підходить до завершення ще один навчальний рік. Дітям залишилось вивчити останні теми з кожного предмету і з нетерпінням чекати літніх канікул. Вчителям підсумувати знання дітей за цей рік. Все це стосується і мого предмету – історії. 

Вивчити ситуацію щодо стану справ в Сколівській районній організації Народного Руху України покладено на робочу групу в складі членів проводу ЛКО НРУ С.Будза, А.Добрянського та А.Ковальського. Однак, впродовж двох тижнів робочій групі не вдалося здійснити виїзд в Сколе з ряду причин.

Актуальною на даний час в Львівській крайовій організації Народного Руху України є питання діяльності депутатів усіх рівнів рад від НРУ. На телебачені, радіо та інших засобах масової інформації найчастіше можна спостерігати депутатів обласної ради від НРУ. Натомість, дуже рідко в ЗМІ появляються депутати районних рад, міських рад міст обласного значення і зовсім про роботу голів та депутатів сільських рад Народному Руху України та громадськості області не відомо.
 
Активізувати діяльність депутатів всіх рівнів рад має експертна група, створена рішенням ради ЛКО НРУ. До складу групи увійшли: Б.Золотник, В.Горбовий, О.Ганущин, В.Веремчук та А.Добрянський.
 
Про роботу цієї групи та покращення стану справ в галузі депутатської діяльності ми з Вами відтепер будемо спілкуватися систематично.