25 років тому українці проголосували за Незалежність PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
П'ятниця, 02 грудня 2016, 06:40

чорновіл-референдум11 грудня 1991 р. в один день з першими виборами президента України відбувся Всеукраїнський референдум.
Референдум було оголошено 24 серпня 1991 р. разом з Актом проголошення незалежності України і затверджено 11 жовтня того ж року постановою Верховної Ради України.
Так, на референдум було винесено одне питання: "Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?".
У референдумі взяли участь понад 90% із 32 млн громадян України, які висловилися за незалежність країни.
Цього результату досягнули зокрема і завдяки самовідданій праці В'ячеслава Чорновола і Народного Руху України. Весь час від прийняття рішення до підбиття підсумків голосування В'ячеслав Чорновіл та організації Руху всієї України цілодобово і повсюдно працювали на отримання результату вистражданого всіми поколіннями борців за волю України. На Сході і Півдні поряд із Рухом належно працювала лише «Просвіта». Налагодили роботу агітаційних груп, із засобами інформації, з органами влади і виборчими комісіями, численні поїздки мистецьких колективів у східні та південні області. Визначною справою Чорновола і РУХу для зміцнення української державності став прийом на Різдво дітей зі Сходу та Півдня України. У світі цю працю Руху називали «Народною дипломатією». Тоді дітей приймали з областей Донбасу, Одеси, Миколаївщини, Херсону та Криму.

Останнє оновлення на П'ятниця, 02 грудня 2016, 06:46