26 років тому над львівською ратушею підняли синьо-жовтий прапор PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Понеділок, 04 квітня 2016, 14:56

prapor13 квітня 1990 року на сесії Львівської міської ради депутати першого демократичного скликання прийняли рішення підняти синьо-жовтий прапор на будівлі міської Ратуші.
Саме засідання новообраних львівських депутатів почалося днем раніше, 2 квітня 1990 року. Головував на ньому керівник міськвиконкому Богдан Котик. Однак у перший день питання про прапор не піднімалося, бо перш за все, потрібно було створити мандатну комісію і затвердити права і повноваження депутатів. А вже наступного дня на порядок денний серед інших питань було поставлено на голосування і рішення про підняття над ратушею українського прапора. З 128 присутніх у залі депутатів «за» проголосували 100. Щоб закріпити це рішення юридично, в той же день було прийнято «Положення про застосування Українського Національного прапора у місті Львові». Підняття прапора доручили депутатам Стефанії Шабатурі, Євгену Шморгуну, Зіновію Саляк, голові Комітету захисту національних символів України Оресту Кареліну і його братові Олегу. Освятив знамено Львівський архієпископ УГКЦ Володимир.
Серед тих хто вносив національний прапор до сесійної зали був депутат першого демократичного скликання Львівської міської ради, рухівець Ігор Гавришкевич.
«До цього спроби підняття національного прапора були неодноразово, і за це багатьох було покарано. 26 квітня 1989 року на площі ринок була одна із перших у новітній історії України спроб підняти прапор публічно. Це сталося під час віче до річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Це зробили активісти «Товариства Лева» і Народного Руху. Так само і в 90-му році коли вже була ухвала сесії міської ради про підняття прапора, яку до речі готував рухівець Андрій Гречило, всі депутати від Руху, яких було 59 проголосували за це» - пригадує Ігор Гавришкевич.

prapor2