Андрій Щебель зустрівся з директорами шкіл Миколаєва PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Неділя, 15 травня 2016, 23:37

shchebeldyr1Мер Миколаєва, рухівець Андрій Щебель зустрівся з директорами шкіл міста. Зустріч ініціювала мерія з метою вивчення запитів та проблем шкіл і в подальшому налагодження активної співпраці.
До кабінету мера завітали Г. Огоновська , директор Миколаївської ЗОШ № 1, В. Павлючик , директор Миколаївського НВК, І. Ониськів, директор Миколаївської гімназії. До «круглого столу» долучились також директор Миколаївського професійного ліцею Р. Дудич та завідувач сектору молоді та спорту Миколаївської РДА І. Наконечний.
Співпраця заради змін
«Ми готові до співпраці, фінансової у тому числі» – розпочав свій виступ А. Щебель. У цьому очільника підтримав голова виконкому Ю. Шпак. За словами мера, цьогоріч з міського бюджету виділено орієнтовно 250 тис. грн., зокрема на харчування, парти, книги. У ході розмови від справ шкільних перейшли до справ музейних. Особливо мер акцентував на налагодженні зв’язків з музеєм. На думку мерії, важливо популяризувати роль музеїв та вивчення історії міста у миколаївських школярів.
Випускна кампанія
…стала лейтмотивом усієї зустрічі. Про неї говорили багато і предметно. Зі сторони мерії прозвучала пропозиція задіяти в урочистій частині Палац культури. Це безкоштовно і зекономить батьківські кошти — так вважають у мерії. «Так склалось, що найближчим сусідом Палацу культури є Миколаївський НВК,тож логічно, щоб саме наші учні там могли провести урочисту частину випускного вечора» ,− резюмував директор В. Павлючик. Визначившись з місцями для урочистостей, директори шкіл почергово озвучували пропозиції, щоб мерія посприяла у нагородженні медалістів цінними подарунками, а активних випускників − грамотами.
Далі почергово директори розповідали про шкільні «проблеми».
«Небезпечне сусідство»
І. Ониськів, директор Миколаївської гімназії висловив стурбованість станом речей після суботнього дозвілля молоді. За словами директора, сусідство з нічним клубом створює багато незручностей для Миколаївської гімназії. Сумно, але факт: алкоголь в нічному клубі недешевий, тож молодь, щоб зекономити «заправляється бюджетнішим варіантом». Це все, за словами директора гімназії, відбувається на території навчального закладу. «Зранку, в понеділок , ми застаємо чимало пустих, а то й розбитих пляшок по всьому подвір’ю. У нас же ж бігають діти. Це питання безпеки» − констатує І. Ониськів. Реакція мерії наступна — звернення до місцевої поліції, щоб та посилила патрулювання в нічний час поблизу нічного клубу.
Прохідний двір
Про ще одне, не менш вигідне, сусідство говорив директор ліцею Р. Дудич. Поблизу навчального закладу розташований «старий стадіон», на який усі ходять через територію ліцей. «Часто після закінчення матчу надміру «захоплені» вболівальники у стані алкогольного сп’яніння, йдучи територією ліцею, не мають що робити і кидають камінням в шибки. У мене в одному з приміщень немає жодного цілого вікна» − бідкається Р. Дудич. Натомість спроби загородити прохід викликають обурення довколишніх жителів, які постійно ходили в обхід. Деякі навіть погрожували директору, що знесуть огорожу.
Питань було багато, та врешті від сумного перейшли до більш оптимістичного.
День міста
Цьогоріч мерія планує День міста організувати окремо від Дня Незалежності. На думку мерії, на святі повинні виступали місцеві колективи, яких у нас чимало. А. Щебель закликав директорів шкіл активно до цього долучатись. Активну позицію у цьому питанні зайняв Ю. Шпак, керівник виконкому міської ради. Він вів мову про стратегічний план розвитку міста і закликав директорів шкіл до активної співпраці.

shchebeldyr2