Богдан Гагалюк подав депутатський запит щодо нарахування субсидій
Написав NRU misto   
Четвер, 16 лютого 2017, 20:06

Голова фракції Народного Руху України у Львівській обласній раді Богдан Гагалюк подав запит директору департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василю Мартиняку щодо стану призначення житлових субсидій на понаднормову площу.

Подаємо повний текст запиту:

У зв’язку із зростання вартості газу для потреб населення до 6879 грн. за 1 тис. м. куб., питання оплати комунальних послуг для багатьох незахищених верств населення – в першу чергу одиноких пенсіонерів, інвалідів – стало питанням вибору між перебуванням в холодних приміщеннях з температурою 10-12 градусів або відмовою від найнеобхідніших продуктів харчування, ліків.
Надання державою населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг не в повній мірі захищає найбільш вразливі верстви населення. Адже субсидія нараховується на санітарну площу. Особливо гостро стоїть питання для непрацездатних осіб, які проживають самі у сільській місцевості, що дуже характерно для Львівської області. Та кількість газу, яка підпадає під субсидію, у багатьох випадках, коли опалювальна площа є більшою від соціальних стандартів, а кількість зареєстрованих у будинку – один-два одиноких пенсіонери, є абсолютно недостатньою, щоб забезпечити температуру в приміщенні хоча б на рівні 17-18 градусів.
Львівська обласна рада 31 січня 2017 року прийняла звернення до Президента України, Верховної ради України, Прем’єр-міністра України щодо необхідності внесення змін до постанови КМУ від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» в частині повернення соціальної норми використання природного газу для індивідуального опалення до 7 м. куб. на 1 м. кв. опалювальної площі для найбільш вразливих верств населення, зокрема, одиноких пенсіонерів, людей з інвалідністю.
Однак, Кабінет міністрів України своєю постановою від 6 лютого 2017 р. N 51 навпаки знизив вище зазначену соціальну норму з 5,5 м. куб. на 1 м. кв. до 5 м. куб. на 1 м. кв. опалювальної площі, починаючи з 1 травня 2017 року.
Тим самим зазначену категорію осіб було поставлено в ще більш складні умови виживання. Субсидованого газу стало ще на 10 % відсотків менше.
Пунктом 4 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» передбачено, що в окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішеннями районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються.
Враховуючи той факт, що пенсія у таких пенсіонерів складає, в основному, біля 1200 грн., а використані протягом місяця понаднормові 100 м. куб. газу забирають більше половини і так мізерної суми, питання відкритості та прозорості діяльності таких комісій є вкрай актуальним.
Відповідно до п. 4 ст.12 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації державної і комунальної форм власності, їх посадові особи зобов'язані сприяти депутатові місцевої ради в організації прийому громадян, розгляді їх пропозицій, заяв, скарг, у створенні інших, необхідних для його депутатської діяльності, умов.
Відповідно до п.2 ст.13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки, дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.
Згідно ст.ст. 13 і 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат має право отримувати довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для здійснення депутатських повноважень.

Враховуючи вищенаведене, прошу:
Надати інформацію щодо діяльності таких комісій в розрізі районів, міст обласного значення.
Скільки осіб протягом опалювального сезону 2016-17 років звернулося з відповідними клопотаннями та скільки таких клопотань було задоволено. Відповідну інформацію надати в розрізі районів, міст обласного підпорядкування.
На яку в середньому понаднормову площу призначалася така субсидія.
Яку суму це становить в межах області.