Богдан Гагалюк подав депутатський запит щодо стану вивезення побутових відходів у Львові PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Вівторок, 08 листопада 2016, 15:59

gagalyuk-portret2Голова фракції Народного руху України у Львівській обласній раді подав депутатський запит до міського голови Львова Андрія Садового та начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Миколи Маланича щодо стану вивезення побутових відходів у місті Львові.
Подаємо текст запиту:
До мене, як до депутата Львівської обласної ради, голови фракції Народного Руху України у Львівській обласній раді звернулися мешканці Бродівського району.
У зверненнях вказується на виявлені факти утворення стихійних сміттєзвалищ в придорожній зоні траси Київ – Чоп. Характер утворених сміттєзвалищ дає підстави стверджувати що їх утворення є результат висипання сміття великими сміттєвозами, які використовуються для збору та вивезення сміття у м. Львові.
Як приклад стихійне сміттєзвалище на початку в’їзду в село Суходоли Бродівського району. Фотографії додаються. Таких місць у Бродівському районі достатньо багато.
Аналіз повідомлень, які надходять з інших районів Львівщини дає підстави вважати, що вивіз і висипання львівського сміття у невідведених місцях, на сільських сміттєзвалищах без погодження з місцевими громадами набувають систематичного, масового характеру.
Враховуючи неодноразову відмову мера міста А Садового називати місця та регіони, в які м. Львів вивозить своє сміття виникає обґрунтоване запитання чи дійсно все львівське сміття вивозиться на облаштовані майданчики та чи такий вивіз погоджено з відповідними органами місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 4 статті 12 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації державної і комунальної форм власності, їх посадові особи зобов'язані сприяти депутатові місцевої ради в організації прийому громадян, розгляді їх пропозицій, заяв, скарг, у створенні інших необхідних для його депутатської діяльності умов.
Відповідно до п.2 Ст.13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.
Згідно ст.ст. 13 і 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат має право отримувати довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для здійснення депутатських повноважень.
Враховуючи вищенаведене прошу:

Меру міста Львів А. Садовому надати інформацію куди саме, ким, та у яких обсягах вивозиться сміття із м. Львів та чи існує, а якщо так, то яким чином забезпечений механізм обліку та контролю за вивезенням сміття саме у місця передбачені відповідними угодами та договорами.
Державній екологічній інспекції у Львівській області здійснити перевірку вищевикладених фактів та здійснити заходи належного реагування.