Буська районна організація РУХу взяла участь у заходах з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Субота, 25 листопада 2017, 19:42

Представники Буської РО НРУ разом з сотнями бущан у вівторок, 21 листопада, взяли участь у народному віче, яке відбулося у місті Буську з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.
До меморіальної композиції та стенду з фотографіями Героїв Небесної Сотні, що біля міської ради, прийшли помолитися, запалити символічні лампадки пам’яті керівники органів влади району, духовенство, представники громадськості, школярі, учасники подій на Майдані, воїни АТО та учасники ОУН-УПА.
Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх українців, людей інших національностей, які поклали своє життя під час революційних подій чотирирічної давності в Києві, чи захищаючи нашу державу на Сході у війні з російськими окупантами.
Квіти до меморіального стенду Героїв Небесної Сотні поклали голова Буської РО НРУ Богдан Глова разом з представниками влади та громадськості.
Після перегляду фільму-спогаду про просту дівчину із села Ріпнів, котра своєю жертовністю та безкорисливістю вражала побратимів на Майдані і віддала своє життя за Україну, голова Буської районної ради та Буської РО НРУ Богдан Глова разом з головою Буської РДА та учасниками подій Революції Гідності, ветеранами АТО відвідали могилу цієї дівчини, героя Небесної Сотні Ольги Бурої у с.Ріпнів, помолилися, поклали квіти, запалили свічки в пам’ять про безстрашну дівчину, життя якої обірвалося під час трагічних подій на київському Майдані, коли мільйони українців вийшли на боротьбу проти злочинної влади, аби захистити свої Права, свою Честь, Гідність і Свободу.
Також напередодні вищезгаданих заходів на заклик душпастирів УГКЦ голова Буської РО НРУ Богдан Глова, разом з головою Буської МО НРУ, депутатом Буської міської ради від НРУ та учасником АТО Богданом Онишкевичем, та членом районного проводу НРУ Євгеном Морозом взяли участь в акції “Посади дерево миру”.
Розпочалась духовно-екологічна акція із молебню у храмі Святого Юрія, який спільно відслужили настоятель храму о.Андрій Баглай та екореферент з питань екології Буського деканату о.Євген Мигаль. Отець Євген розповів про Всеукраїнську акцію “Посади дерево миру” та закликав долучити до неї якомога більше людей. Душпастир зосередив увагу на символічності події та важливості «переходу від символу, який творимо, до дії, від дерев миру – до нового життя, яке би уприсутнювало Божий мир і любов як між людьми, так і у ставленні до навколишнього природного середовища.
Після спільної молитви за мир в Україні усі активно взялись до роботи. На території біля церкви, де колись розташовувався старий яблуневий сад, посадили молоді саджанці фруктових дерев. Працювали із завзяттям та добрим настроєм (на фото).
Нагадаємо, що Всеукраїнська екологічна акція «Посади дерево миру» стартувала в Україні 2016 року за ініціативи Української греко-католицької церкви та була підтримана Міністерством екології та природніх ресурсів України, а відповідно і Буською РО НРУ та місцевими органами влади.