“Чорні списки” Польщі нагадують дії Кремля PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Вівторок, 21 листопада 2017, 20:55

ruh1Львівська Крайова організація Народного Руху України обурена відверто недружніми кроками проти Української держави з боку окремих польських політиків найвищого рангу. Зокрема, президента Республіки Польща Анджея Дуди та Міністра МЗС Вітольда Ващиковського.
Протягом останніх двох років ми є свідками свідомої та цілеспрямованої дискредитації польсько-української співпраці, яка напрацьовувалася десятиріччями. Останнім таким кроком стала заборона в’їзду у Польщу члену Народного Руху України, секретареві Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, пам’яті учасників жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі. Впровадження таких званих, “чорних списків українців”, яким заборонено в’їзд до Польщі та країн Шенгенської зони абсолютно не відповідає ані заявам по добросусідські відносини, ані законодавству та практиці країн європейської спільноти. Очільники польської правлячої партії «Право і справедливість» не придумали нічого нового - такі дискримінаційні кроки нагадують практику іншого українського сусіда – путінської Росії. Окупація Криму та агресія на Сході теж розпочинались з намагань Кремля диктувати власне бачення історії своїм сусідам.
Окремо слід зазначити, що висунуті Шереметі та В’ятровичу звинувачення з боку польських політиків є не тільки некоректними але й абсурдними в чому може переконатися кожен пересічний поляк і українець. Переконані, що в польської сторони відсутні будь-які документально підтверджені докази антипольських закликів та дій з боку українських урядовців.
Народний Рух України готовий вітати дії спрямовані на покращення добросусідських відносин в майбутньому, але трактування минулого і визначення своїх героїв залишаємо за собою!