Депутат-рухівець подав запит щодо систематичного порушення громадського порядку на Сихові PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Середа, 27 квітня 2016, 11:43

frakciya26041Депутат обласної ради з фракції Народного Руху України Ігор Ковальчук подав депутатський запит Начальнику Головного Управління Національної поліції у Львівській області Дмитру Загарії та міському голові Львова Андрію Садовому щодо роботи пабу "Red Night City" та супермаркету "Наш", по вул. Сихівській.

Подаємо текст запиту:

У березні 2015 року мешканці будинків по вул. Сихівській, 12-14 у м. Львові звернулось із листом до міського голови м. Львова із проханням вжити заходів належного реагування на скарги мешканців мікрорайону щодо систематичних порушень громадського порядку, які спричинені цілодобовою роботою закладів роздрібної торгівлі та громадського харчування по вул. Сихівська 12а, де здійснюється продаж алкогольних напоїв після 22:00 нічним супермаркетом "НАШ", а також постійним скупченням груп осіб у нетверезому стані у нічний час під пабом "Red Night City".
З 18 на 19 листопада 2014 року під час суперечки, яка відбулась у пабі "Red Night City", був жорстоко убитий працівник ДАІ. Після цього випадку мешканці прилеглих будинків і звернулись з відповідною колективною заявою до міського голови, голови Сихівської адміністрації і правоохоронних органів. У цій заяві мешканці ставили вимогу до влади обмежити нічний час роботи Пабу "Red City Night" , забезпечити контроль за дотриманням режиму заборони продажу алкогольних напоїв після 22:00 у супермаркеті "НАШ" та забезпечити дотримання громадського порядку. Згодом Сихівська районна адміністрація повідомила людей про вжиті заходи: колективне звернення мешканців скеровано до Сихівського райвідділу міліції за належністю, а щодо підприємців, які здійснюють діяльність без отримання належним чином оформлених дозволів та погоджень, подано відповідні позови до суду.
Натомість у лютому 2016 року із засобів масової інформації стало відомо про ще одну трагедію, яка сталася біля нічного пабу по вул. Сихівській, 12 у м. Львові. Нажаль, нічний конфлікт біля супермаркету "Наш" забрав життя ще одного львів᾽янина, який помер від отриманих травм внаслідок побиття. Як свідчить запис з камер відеоспостереження - конфлікт відбувся майже о пів третій ночі ще 12 грудня 2015 року біля супермаркету. За період менш ніж два роки це вже другий випадок смерті у зазначеному місці, яке спричинене внаслідок цілодобової роботи цих закладів. І це без врахування статистики кількості покаліченихі і побитих там людей.
24 лютого 2016 року громадський актив м. Львова та мешканці міста провели пікетування Сихівської районної адміністрації та Сихівського райвідділу Національної поліції, під час якого керівництву цих установ було передано вимоги обмежити роботу в нічний час пабу "Red Night City" та супермаркету "Наш", забезпечити громадський порядок у мікрорайоні, де зафіксовано вчинення ряду резонансних злочинів, спровокованих вживанням алкогольних напоїв, а також здійснити ефективні заходи з контролю за дотриманням режиму заборони продажу алкоголю у Сихівському районі.
За інформацією Сихівської райадміністрації з літа 2015 року у судах перебуває 3 судові справи за їхнім позовом до підприємців з вимогою обмежити роботу закладів у нічний час. Також райадміністрацією систематично проводяться рейди по закладах торгівлі з метою виявлення та документування фактів порушення режиму заборони торгівлі алкоголем із подальшим притягненням порушників до відповідальності. Представник райадміністрації озвучив статистику таких рейдів за минулий рік – близько 135 рейдів, з яких виявлено близько 35 порушників режиму продажу алкоголю. Проте, нажаль, жодного вагомого впливу на викладені вище порушення ці заходи не мали. А за інформацією керівництва Сихівської поліції щомісячно реєструється щонайменше по 2-3 правопорушення, які вчинені у нічний час саме за цією адресою.
Однак порушення громадського спокою внаслідок нічної роботи цих закладів триває і по сьогоднішній час. Черговий злочин з важкими наслідками був зафіксований в ніч на 12 квітня цього року, коли мешканців прилеглих будинків розбудив крик, спричинений побиттям людини біля входу в супермаркет. Як стверджують очевидці, двоє невідомих побили людину, яку згодом у непритомному стані забрала швидка.
Оскільки внаслідок неефективної роботи місцевої влади та правоохоронних органів у Львові щодо забезпечення громадського порядку в зазначеному мікрорайоні Сихова і надалі гинуть так калічаться люди, прошу Вас негайно вжити наступні заходи:
Здійснити обмеження роботи в нічний час пабу "Red Night City" та супермаркету "Наш", по вул. Сихівській, 12-а у м. Львові, які працюють з порушенням режиму дотримання тиші.
Вжити додаткові заходи із забезпечення громадського порядку в мікрорайоні вул. Сихівська, 12-14, де зафіксовано вчинення ряду резонансних злочинів, спровокованих вживанням алкогольних напоїв, які придбані у нічний час в через роботу пабу "Red Night City" та супермаркету "Наш", по вул. Сихівській, 12-а у м. Львові;
Вжити комплекс заходів, що спрямовані на забезпечення ефективного контролю за дотриманням режиму заборони продажу алкоголю у м. Львові в нічний час та вжити заходів по анулюванню ліцензій на продаж алкоголю для порушників цього режиму.