Депутат від Народного Руху подав запит щодо ремонту гуртожитку у Львові PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
П'ятниця, 17 лютого 2017, 19:23

gagalyuk-portret2Голова фракції Народного Руху України у Львівській обласній раді Богдан Гагалюк подав запит голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці та міському голові Львова Андрію Садовому щодо стану дотримання законності при проведенні будівельних робіт у приміщенні гуртожитку за адресою м. Львів вул. Кульпарківська, 139

Подаємо повний текст депутатського запиту:

Питання дотримання прав мешканців гуртожитків стоїть надзвичайно гостро адже це одна з найбільш незахищених категорій населення.
Постійна комісія з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики Львівської обласної ради на своєму засіданні 11 листопада 2016 року розглянула депутатське звернення Народного депутата України Михайла Хміля щодо ситуації, яка склалася в зв’язку з проведенням будівельних робіт у вестибюлі гуртожитку по вул. Кульпарківській, 139. Засідання комісії відбувалося в присутності мешканців зазначеного гуртожитку, уповноваженого представника інспекції державного архітектурно – будівельного контролю м. Львові. За результатами розгляду зазначеного питання та неможливістю отримати від представника інспекції державного архітектурно – будівельного контролю у м. Львові чіткої та зрозумілої інформації щодо питань порушених у відповідному зверненні комісією було прийнято рішення звернутися;
до прокуратури Львівської області про дотримання законності при набутті права власності гр. Арендар Л. на частину приміщення гуртожитку, яке розташоване на першому поверсі загального вестибюлю, враховуючи чинне законодавство в частині дотримання мораторію на відчуження майна гуртожитків та у разі виявлення правопорушень здійснити заходи прокурорського реагування.
до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові (п.В.Цабак) з проханням виїхати за адресою вул. Кульпарківська, 139 м.Львів для вивчення питання дотримання норм пожежної безпеки, технічних (будівельних) та санітарних норм, адже комісія як і автори звернення висловлюють припущення, що спорудження стін на першому поверсі у вестибюлі гуртожитку, де мешкає більше тисячі осіб, у випадку виникнення надзвичайних ситуацій може створити загрозу життю та здоров’ю людей.
до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (п.С. Дмитровський) щодо виїзду на зазначений об’єкт для вивчення питання в частині дотримання норм пожежної безпеки.
Всі відповідні звернення були надіслані адресатам 15 листопада 2016 року.
30 листопада 2016 року комісією було отримано листа за підписом начальника інспекції ДАБК у м. Львові Цабака В.Я. де говорилося, що в найкоротші терміни будуть вжиті заходи з організації та проведення позапланової перевірки в межах компетенції Інспекції на предмет дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів та правил про що комісію буде повідомлено невідкладно.
Пройшло два місяці однак ніякої інформації щодо заходів здійснених інспекцією в комісію не надійшло.
05 грудня 2016 року комісією було отримано листа за підписом заступника начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській областіКагітіна Ю.І. де говориться, що працівниками ДНСУ було здійснено виїзд на місце. Зі змісту листа абсолютно не зрозуміло чи суцільно збудована стіна, яка зменшилазменшила площу вестибюлю на 67,3 кв.м. впливає на безпечну евакуацію людей в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Натомість вказується на необхідність проведення відповідного розрахунку часу евакуації людей у разі пожежі з урахуванням існуючого на сьогоднішній час стану будівлі після проведення реконструкції вестибюлю.
Ні слова не сказано хто і в які терміни такий розрахунок повинен здійснити. В чиї ж тоді компетенції запобігання надзвичайним ситуаціям. Особливо слід наголосити, що в зв’язку із складними погодними умовами цієї зими в країні різко зросли випадки виникнення таких надзвичайних ситуацій. Хто ж тоді буде відповідальним?
Ми маємо ситуацію коли зазначені органи безвідповідально відносяться до свої обов’язків, займаючись формальними відписками.
Відповідно до п. 4 статті 12 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації державної і комунальної форм власності, їх посадові особи зобов'язані сприяти депутатові місцевої ради в організації прийому громадян, розгляді їх пропозицій, заяв, скарг, у створенні інших необхідних для його депутатської діяльності умов.
Відповідно до п.2 Ст.13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.
Згідно ст.ст. 13 і 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат має право отримувати довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для здійснення депутатських повноважень.

Враховуючи вищенаведене прошу:

Львівську обласну державну адміністрацію надати правову оцінку приватизації вестибюлю гуртожитку за адресою м.Львів вул. Кульпарківська, 139 та у разі виявлення порушення норм чинного законодавства вжити відповідних заходів.
Забезпечити належне та виконання посадовими особами Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській своїх посадових обовязків з запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій. (Належне реагування на звернення щодо ситуації яка склалася в гуртожитку за адресоюм.Львів вул. Кульпарківська, 139 в звязку з переплануванням вестибюлю).
Меру міста Львів А. Садовомузабезпечити належне та вчасне виконання посадовими особами інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові своїх посадових обовязків. (Належне та вчасне реагування на звернення щодо ситуації яка склалася в гуртожитку за адресоюм.Львів вул. Кульпарківська, 139 в зв’язку з переплануванням вестибюлю).