Депутати обласної ради просять уряд вдосконалити процедуру надання субвенцій на розвиток територій (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Вівторок, 29 березня 2016, 18:41

gagalyuk01Львівська обласна рада з ініціативи фракції Народного Руху України прийняла звернення щодо субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток окремих територій

ЗВЕРНЕННЯ
до Кабінету Міністрів України щодо процедури надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток окремих територій

Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, а також кошти держаного фонду регіонального розвитку є, по суті, двома вагомими джерелами, за допомогою яких відбувається приріст та оновлення основних фондів комунальної форми власності – освіта, охорона здоров’я, соціальна та культурна сфера, житлово-комунальне господарство.
У державному бюджеті 2016 року на субвенцію для здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій закладено близько 2 млрд грнивень.
Кабінет Міністрів України постановою від 16 березня 2016 року № 199 «Деякі питання надання у 2016 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» вніс зміни до своєї постанови від 06 лютого 2012 року № 106 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій».
Можна вітати внесення змін до пункту 4 цієї постанови, що передбачає надання субвенції за умови введення в експлуатацію об’єктів у поточному році.
Однак суттєве занепокоєння викликає звуження напрямів використання зазначеної субвенції з десяти до трьох, а саме:
Будівництво, реконструкція об’єктів освіти та охорони здоров’я із ступенем будівельної готовності не менше 90 відсотків.
Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт доріг.
Реалізація проектів з енергоефективності.

Аналіз використання зазначеної субвенції у 2015 році у Львівській області, де було профінансовано 33 об’єкти на загальну суму 97 млн 552 тис. грн, та переліку проектів (об’єктів), які були подані на конкурсну комісію для фінансування з фонду регіонального розвитку у 2016 році і не були відібрані (164 проекти на загальну суму 1 млрд 83 млн 574 тис. грн), дає підстави стверджувати, що таке звуження напрямків фінансування не дасть можливості повною мірою врахувати найбільш важливі і критичні проекти (об’єкти), які потребують фінансування з державного бюджету.

Пропонуємо Кабінетові Міністрів України внести в зазначену постанову такі зміни:

Зняти обмеження щодо ступеня будівельної готовності більше ніж 90 відсотків, оскільки у зв’язку з інфляційними процесами залишкова кошторисна вартість виконання робіт навіть на об’єктах з високим ступенем будівельної готовності є значно нижчою від 90 відсотків (Перинатальний центр), враховуючи, що незалежно від ступеня будівельної готовності, об’єкт повинен бути введений в експлуатацію у поточному році.
У зв’язку з необхідністю всебічного розвитку територій, пропонується доповнити зазначений напрям об’єктами соціальної та культурної сфери.
При виборі об’єктів фінансування враховувати позицію обласних рад, що представляють спільні інтереси всіх адміністративно-територіальних одиниць, які знаходяться на території області, і, без сумніву, разом з держадміністраціями та виконавчими органами органів місцевого самоврядування можуть найбільш комплексно оцінити потребу у фінансуванні окремих територій.

Останнє оновлення на Вівторок, 29 березня 2016, 18:44