Депутати-рухівці ініціювали звернення щодо фінансування професійно-технічної освіти України PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Четвер, 03 березня 2016, 09:11

grycykЗа ініціативою депутата з фракції Народного Руху України Ольги Грицик Львівська обласна рада прийняла звернення щодо фінансування професійно-технічної освіти України.

Текст звернення:

ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосовно фінансування професійно-технічної освіти України
за рахунок субвенцій з Державного бюджету
Відповідно до статті 27 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та змін до Бюджетного кодексу України, фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів, починаючи з 1 січня 2016 року, здійснюється за рахунок власних коштів місцевих бюджетів (обласного та міст обласного значення) замість системи фінансування за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенції обласним бюджетам, яка діяла до 2016 року.
Передача таких видатків здійснена без надання відповідних ресурсів на їх фінансування, що призвело до додаткового навантаження на місцеві бюджети. У цій ситуації більшість міст обласного значення Львівщини виявилися не готовими до реагування на такі виклики, оскільки видатки на утримання професійно-технічних навчальних закладів становлять більше ніж 50 відсотків від усіх видатків окремих міських бюджетів.
Це спричинило виникнення соціального невдоволення серед трудових та учнівських колективів. З цього приводу були скеровані численні звернення до Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, народних депутатів, у Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти.
Зважаючи на значний суспільний резонанс, 4 лютого 2016 року Верховна Рада України внесла зміни до Бюджетного кодексу України в частині виділення з державного бюджету місцевим бюджетам на утримання професійно-технічних навчальних закладів освітньої субвенції та субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів, і цими змінами були б виділені обласному бюджету кошти, що надавали б можливість покращити стан фінансування зазначених навчальних закладів.
Проте проект Закону № 3830-2 від 29.01.2016 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо джерел фінансування закладів професійно-технічної освіти), прийнятий Верховною Радою України, станом на сьогодні не підписаний Президентом, що призводить до зростання соціальної напруги і не дозволяє здійснювати фінансування професійно-технічних навчальних закладів у містах обласного значення.
Зволікання з підписанням зазначених змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та змін до Бюджетного кодексу України ставить під загрозу не лише систему підготовки кваліфікованих робітників, а й долі тисяч педагогічних працівників та учнів. У системі професійно-технічної освіти Львівщини – 55 закладів, у яких навчається понад 27 тис. учнів, третина з них – із малозабезпечених сімей, сироти, напівсироти тощо.
З метою належного функціонування навчальних закладів системи професійно-технічної освіти Львівщини, недопущення руйнування усталеної системи підготовки робітничих кадрів, забезпечення тисячам молодих людей конституційних прав на здобуття первинної професійної освіти, просимо про невідкладне підписання змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та Бюджетного кодексу України.