Лідія Бойчишин пояснила чому не можуть загасити пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Четвер, 09 червня 2016, 19:36

boychyshyn3На сміттєзвалищі у Грибовичах горить метан, який накопичився всередині сміттєзвалища, і процес його утворення триває й досі. А до пожежі міг призвести несанкціонований забір біогазу. Про це під час прес-конференції розповіла заступник голови Львівської міської організації Народного Руху України, доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Лідія Бойчишин.
«Витягнули газ, обвалився шар сміття і таким чином почало горіти. Почали вигоряти канали, у яких збирався, власне, цей метан. І тепер важко зупини по усьому сміттєзвалищу оцю капілярну систему, по якій виходить біогаз», – розповіла Лідія Бойчишин.
Вона зазначила, що якби були технологічно грамотно збудовані метанозабірники, не сталося б того, що нині відбувається на сміттєзвалищі.
«Наскільки мені відомо, метанозабірників немає. А на інших сміттєзвалищах України вони є. І це контрольований процес. Тепер, щоб загасити горіння метану, треба консультуватися з фахівцями», – наголошує науковець.
Лідія Бойчишин зауважила, що пожежу не загасити водою. Для цього потрібні сипучі матеріали та піна.
Крім того, сміттєзвалище потрібно було перешаровувати. Щоб у підземні вони не потрапляли шкідливі речовини, необхідна глиняна подушка, а потім шари сміття мають пересипатися піском та глиною.