Львівська обласна рада прийняла звернення щодо ситуації у у спиртовій галузі області
Написав NRU misto   
П'ятниця, 28 квітня 2017, 17:06

Львівська обласна рада з ініціативи фракції Народного Руху України прийняла звернення до Кабінету Міністрів України та ДП «Укрспирт» щодо критичної ситуації, яка склалася у спиртовій галузі Львівської області.

Подаємо текст звернення:

Кабінетом Міністрів України в листопаді 2016 року внесено до Верховної Ради України проект Закону України «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі» (реєстр. № 5445 від 23.11.2016 р.), яким пропонується визначити особливості правового регулювання приватизації підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (виробників спирту етилового) й особливості діяльності таких підприємств після приватизації. З цією метою із Переліку об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, пропонується вилучити спиртові, лікеро-горілчані та деякі інші відповідні підприємства, а також вносяться інші відповідні зміни до Законів України «Про приватизацію державного майна», «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі», «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Передумовою прийняття Закону України «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі» є критичний стан спиртової галузі, а саме: відсутність інвестицій в оновлення основних засобів, що спричиняє високу собівартість і низьку цінову конкурентоспроможність вітчизняного спирту на зовнішніх ринках. Окрім того, ріст тіньового обігу спирту викликав втрати бюджету від несплати акцизного податку та ПДВ з нелегально виробленого спирту, зокрема, у 2015 році – 6,1 мільярдів гривень.
Сьогодні спиртова галузь України включає 83 державних підприємства та їх структурних підрозділів.
На території Львівської області розміщено 9 відокремлених підрозділів без права юридичної особи як місця провадження діяльності (далі – МПД) ДП «Укрспирт». Ще 2 підприємства залишаються спиртовими заводами державної форми власності та підпорядковуються ДП «Концерн «Укрспирт». Діяльність МПД, які зосереджені в основному в сільській місцевості, позитивно впливає на соціально-економічний розвиток територіальних громад, адже МПД забезпечують роботою понад тисячу осіб із заробітною платою близько 5 тис. грн та є наповнювачами місцевих бюджетів.
Зважаючи на це, Львівська обласна рада зацікавлена в збереженні виробничої діяльності спиртових заводів і недопущенні виникнення соціальної напруги в області. При правильній організації роботи зазначені підприємства могли б стати одними з основних платників податків області.
У 2016 році виробничу діяльність здійснювали 5 МПД, було відновлено виробництво Борокського МПД та державного підприємства «Угерський спиртовий завод», потужності якого перепрофільовано на виробництво спиртовмісної продукції технічного призначення.
Поряд з цим, відповідно до наказу ДП «Укрспирт» від 28 березня 2017 року № 179, призупинили виробництво Сторонибабське, Струтинське, Рава-Руське МПД, діяльність Вузлівського та Борокського МПД призупинена ще в лютому поточного року.
Беручи до уваги суттєві зауваження до запропонованих у законопроекті механізмів приватизації, подальшого функціонування приватизованих підприємств, відсутність гарантій забезпечення прав трудових колективів та інтересів місцевих громад; з метою забезпечення соціально-економічного розвитку області, збереження порозуміння між місцевими громадами й органами виконавчої влади, просимо Вас у найкоротші терміни провести у Львівській області виїзне засідання щодо перспектив роботи підприємств спиртової галузі у 2017 році за участю керівництва ДП «Укрспирт», представників органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, дотичних до роботи спиртової галузі.