Львівська обласна рада прийняла звернення щодо відзначення 75-річчя від часу створення УПА
Написав NRU misto   
Четвер, 09 березня 2017, 09:08

З ініціативи фракції Народного руху України Львівська обласна рада звернулася до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо відзначення 75-річчя від часу створення Української Повстанської Армії
Подаємо текст звернення:
14 жовтня 2017 року виповнюється 75 років з дня створення Української Повстанської Армії – героїчної народної армії, Армії без Держави, що боролась за Волю та Незалежність України. У лавах Української Повстанської Армії проти засилля комуністичного тоталітарного режиму героїчно боролись кращі сини та доньки України, а також представники багатьох інших народів, для яких Україна стала другою Батьківщиною. Воїни УПА зробили неоціненний внесок у боротьбу за Незалежність України та формування національної свідомості українців. Саме на прикладі боротьби УПА наступні покоління наших співвітчизників продовжували боротись за Незалежність України. Приклад героїчної боротьби УПА, самопосвяти та жертовності золотими літерами вписаний на скрижалях Української історії та є невід’ємним етапом українського державотворення. Пам’ять про Українську Повстанську Армію, подвиги воїнів-повстанців є особливо важливими сьогодні в умовах російсько-української війни, коли в черговий раз в історії українці боронять рідну землю та захищають цілу Європу від експансії азійської орди.
Вороги України, ті, кому наша Незалежність здається «непорозумінням та випадковістю», завжди очорнювали український визвольний рух. Мазепинці, Петлюрівці, Бандерівці не давали спокою тим, хто не хотів погодитися з думкою, що українці мають право на власну Державу та право самостійно будувати своє життя на рідній землі. Сьогодні знову посилюються інформаційні атаки на пам’ять про Українську Повстанську Армію та український визвольний рух. Адже вороги України розуміють, що боротьба УПА – один із стовпів Української Незалежності, який вони прагнуть знищити у свідомості наших громадян.
Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою провести відзначення 75-х роковин з дня створення Української Повстанської Армії на державному рівні, прийняти відповідні нормативно-правові акти та розробити загальнодержавний план заходів із відзначення 75-ої річниці від часу створення УПА.