Львівська обласна рада з ініціативи Народного Руху прийняла звернення щодо фінансування освіти PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Четвер, 10 листопада 2016, 19:53

grycykЛьвівська обласна рада з ініціативи депутата з фракції Народного Руху України Ольги Грицик прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України щодо фінансування галузі освіти у 2017 році.
Подаємо повний текст зверення:
Ми, депутати Львівської обласної ради, висловлюємо глибоке занепокоєння щодо запропонованого Кабінетом Міністрів України до розгляду Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстраційний номер 5131 від 15.09.2016).
Освітня субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам, з якої фінансуються державні та комунальні загальноосвітні навчальні заклади, відповідно до запропонованих змін до Бюджетного кодексу України, у 2017 році має спрямовуватися виключно на заробітну плату освітянам.
Сьогодні з освітньої субвенції фінансуються всі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних і технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування певних категорій дітей. У наступному 2017 році Кабінет Міністрів України пропонує утримувати приміщення шкіл і технічний персонал коштом місцевих бюджетів. З освітньої субвенції пропонується фінансувати здобуття повної середньої освіти не лише в загальноосвітніх навчальних закладах, але також у професійно-технічних навчальних закладах.
Звертаємо увагу на те, що передача всіх видатків у сфері освіти, крім оплати праці педагогічного персоналу, на рівень місцевих бюджетів призведе до погіршення надання освітніх послуг, оскільки виникне ситуація, за якої якість навчального процесу на тій чи іншій території буде залежати від фінансової спроможності відповідного бюджету, що не узгоджується із статтею 53 Конституції України.
У сучасних реаліях абсолютно недоцільно передавати на місцевий рівень утримання технічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах та оплату комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи буде недостатньою.
За результатом аналізу фінансування загальноосвітніх навчальних закладів у 2016 році, місцевим бюджетам не вистачає до завершення поточного бюджетного року орієнтовно 150 мільйонів гривень.
Одночасно звертаємо увагу, що сьогодні в засобах масової інформації та в освітянському середовищі активно обговорюється питання підвищення соціальних стандартів, зокрема, мінімальної заробітної плати та заробітної плати освітянам. Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо Вас не спекулювати на таких болючих темах для суспільства, оскільки це тільки спричиняється до зростання рівня соціального незадоволення, а реально дійсно підійти до суттєвого збільшення – у рази – доходів працівників бюджетної сфери.
З метою забезпечення належного фінансування та повноцінної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів у 2017 році, ми просимо вище керівництво держави залишити відповідні норми Бюджетного кодексу України в чинній редакції.

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 10 листопада 2016, 19:56