Львівська облрада вимагає запровадити іспити на знання мови та історії для осіб, що набувають громадянство України
Написав NRU misto   
П'ятниця, 02 червня 2017, 10:23

Львівська обласна рада з ініціативи фракції Народного Руху України прийняла звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про громадянство України» в частині обов’язкового складання іспитів на знання державної мови, законодавства та історії України особами, які претендують на прийняття до громадянства України
Подаємо текст звернення:
Безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом – статус, що дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу.
Важливою проблемою, яка, без сумніву, актуалізується у зв’язку із запровадженням безвізового режиму з ЄС та, відповідно, зростанням привабливості громадянства України, є недосконалість положень Закону України «Про громадянство України» в частині прийняття особи до громадянства України.
Верховною Радою України 28 січня 2016 року прийнято Закон України «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про громадянство України» щодо встановлення спрощеного порядку прийняття до громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України». Отже, таким чином на державному рівні було визнано внесок іноземних громадян, у тому числі росіян, які зі зброєю в руках захищають незалежність нашої держави.
Однак ми вважаємо, що для всіх осіб, які претендують на прийняття до громадянства України, повинні бути введені більш чіткі критерії для його набуття. Щоб не виникали ситуації, коли представники великого російського бізнесу та інші особи, що перебувають під пильним контролем спецслужб держави-агресора, отримували громадянство України як так звані «великі інвестори вітчизняної економіки».
Такі особи повинні мати достатній та підтверджений рівень знань державної мови, історії та законодавства нашої держави, встановлений відповідними державними стандартами. Адже в законодавстві більшості європейських країн передбачені подібні обов’язкові передумови для набуття громадянства.
У зв'язку з цим, ми, депутати Львівської обласної ради сьомого скликання, пропонуємо Верховній Раді України напрацювати внесення змін до Закону України «Про громадянство України» в частині обов’язкового складання іспитів на знання державної мови, законодавства та історії України особами, які претендують на прийняття до громадянства України.