Михайло Сікора: «Брехня лякає та грозить, а правда переможе»
Написав NRU misto   
Вівторок, 28 лютого 2017, 20:09

Три роки минуло відколи Небесна Сотня злетіла у вирій і з духовних сфер спостерігає за нами, час від часу нагадуючи докорами сумління, що робимо щось не так або не те. За ці роки ми таки змінились. Війна зробила нас сильнішими, навчила захищати свою державу краще, й коли агресор нещодавно попер на Авдіївку, Українська армія дала йому гідну відсіч. 

Честь і слава воїнам-захисникам стратегічного для оборони та майбутнього наступу міста, серед яких щонайменше шість представників Дрогобиччини! Вічна пам’ять Героям, що разом із Небесною Сотнею вже сформували на небі полки та бригади воїнства світла. Шана всім живим, що утверджують нашу свободу на полях, заводах та у владних кабінетах на місцях і в столиці. Та будьмо пильними, бо ворог не дрімає.

Фінансова канонада страшніша від гулу градів

Цього тижня знову прокинулася наша пам’ять: ми згадали драматичні події трирічної давности на Майдані й чіткіше почали аналізувати події на сході України, що стали логічним продовженням Революції Гідности. Слова «відчуйте Божу гідність у собі й свою в Бозі», що привертали увагу тоді, зараз, мабуть, ще актуальніші. Війна, яку розпочала проти нас Росія, - багатопланова й передовсім ведеться в сфері духу, розуму, почуттів, а вже потім – і в інших планах. І це закономірно, бо перемогти людину, котра пізнала Божу гідність у собі, можна тільки спокусивши її розум і волю служити князеві брехні. Тому проти нас воюють передовсім брехнею.
Очевидно, що й так званим наведенням порядку у фінансовому секторі економіки. коли НБУ рішуче пустив під прес банкрутства значну частину невеликих банків, підіграли ворогові. Бо не сказали правди! Міркуйте самі: хоча заощадження до 200 тис. грн. через Фонд гарантування вкладів чітко повернули, та великі вклади й гроші, що перебували на рахунках дрібного та середнього бізнесу, «зависли». Навіть не питайте, що відчувало в цій ситуації керівництво Волощанського ТзОВ «Перше травня», яке акумулювало кошти, щоби купити собі нову техніку! А таких потерпілих через «наведення порядку у фінансовому секторі» в Україні тисячі й тисячі. Зважте, що економічною підпорою Майдану був малий і середній бізнес. Той бізнес, якому з початку війни через волонтерські структури вдалося одягнути, екіпірувати й нагодувати Українську Армію, що стало найбільшою несподіванкою не тільки для північного агресора, а й для своїх продажних перекінчиків при владі. Тепер удар був спрямований саме в нього. Та навіть такі випробування українці готові були витерпіти задля вищої мети. Але ж не задля того, щоб місце звільнене українськими банками-банкрутами, посіли банки країни-агресора! Ба, навіть ті банки, що перебувають під санкціями США та Євросоюзу власне через агресію в Україні! Але, схоже, що так уже сталося. І банк ВТБ, і Сбергбанк Росії, й Альфо-банк щоразу глибше вкорінюються в український фінансовий сектор і тихенько беруть під свій контроль стратегічно важливі для України підприємства.

Як нас змушують спонсорувати тероризм

Позаяк лінії фронту у фінансовій царині нема, то російський наступ помітний не для всіх. Але навіть чітке розмежування з блок-постами – не завада, коли впроваджуються багатоходівки, в результаті яких багаті стають багатшими, а бідні – біднішими. Мова про торгівлю вугіллям, видобутим на окупованих територіях. Як переконують фахівці з енергетики, воно Україні таки вкрай потрібне, позаяк сім із чотирнадцяти ТЕЦ можуть працювати тільки на вугіллі марки А, яке видобувають на сході. Це близько 600 тис. т вугілля щомісяця, з яких, як твердять офіційні джерела, близько 250 тис. т, або близько 42%, йде від шахт ДТЕК мільярдера Ріната Ахметова, які зареєстровані на підконтрольній Києву частині країни, інші 350 тис. т. – з окупованих територій. Кажуть, що із шахт того ж Ахметова, та це – не офіційна інформація.Поза тим, якщо навіть гіпотетично припустити такий варіант, то найбагатшій людині України зараз мало б житися ще краще, ніж у мирні часи.
Річ у тому, у квітні 2016 року Національна комісія регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЄКП) розробила формулу формування ціни вугілля, яке мало б імпортуватися, прив’язавши її до ціни вугілля на біржі в Роттердамі, плюс вартість доставки в Україну. Та позаяк антрацитове вугілля в Ротердам потрапляє передовсім з ПАР, Австралії та США, що знаходяться дуже далеко, то в його вартості вже закладена вартість перевезення. Тому тонна такого вугілля, мабуть, удвічі дорожча від видобутої на Донбасі. Тож бізнес та торгівлі з окупованими територіями стає надприбутковим. І виходить, що надприбутки лягають у кишені Ахметова, який ніколи не відрізнявся українським патріотизмом, або ж у гаманці українофобів з ЛНР та ДНР. А оскільки ротердамська формула закладена в ціну електроенергії, то і я, і ви, і кожен із українців, платячи за електроенергію, фінансує терористів Донбасу, які вбивають наших синів, дочок, братів чи батьків. Позбутися цієї формули просто, бо в Україні, як твердять фахівці, є необхідна інфраструктура для імпорту вугілля без посередництва Ротердамської біржі. Проблема для можновладців тільки в тому, що тоді Ахметов не отримуватиме надприбутків і, напевно, не ділитиметься з ними.

Чому війну війною не називають?

Згадані схеми частково дають зрозуміти, чому війна на Донбасі досі офіційно не названа війною. Бо ж, якби воєнний стан був введений навіть у двох окремих областях, ведення бізнесу олігархами із окупованими територіями було б неможливим. І неможливо було б через закладення в тариф за електроенергію ротердамської формули висмоктувати з народу останні заощадження. Між тим, війна з Росією – народна. Саме народ поставив армію на ноги, зробив її боєздатною. Згадайте хоча б скільки продуктів харчування, бронежилетів, касок, тепловізорів, оптичних прицілів, автомобілів, літнього та зимового обмундирування відправила на фронт одна лише Дрогобиччина. Та, якщо народ стане неплатоспроможним, то й підтримувати армію не буде кому. Якщо ж стане на коліна дрібний і середній бізнес, то армія залишиться без підживлення. Не поділяться ж своїми мільярдами олігархи! А тим часом на плечі українців хочуть поставити ще один тягар.
Ось витяг із звернення народних депутатів України Оксани Сироїд та Олега Березюка: «Ігноруючи численні рішення Верховної Ради, зокрема постанову «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» від 17 квітня 2015 року, Кабінет Міністрів України з ініціативи міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб спочатку схвалив концепцію Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України. У цій Концепції агресія Російської Федерації, яка спричинила гуманітарну катастрофу, сором’язливо названа вже навіть не АТО, а «збройним конфліктом», який виник в Україні з незрозумілих причин. Потім уряд затверджує план заходів, спрямованих на реалізацію деяких засаддержавної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Цей план передбачає, зокрема, таке:
- утримання підприємств, що знаходяться на окупованій території;
- заохочення використання російської мови, загравання з якою, між іншим, стало приводом для початку збройної агресії РФ;
- налагодження діалогу з сепаратистами та окупантами і примирення з ними, замість розслідування їхніх злочинів та притягнення до відповідальності.
Уряд вдає, що в Україні не гинуть щодня солдати, що ми не втратили контроль над своєю територією, а натомість пропонує розбудовувати ефемерний мир з агресором, так ніби немає ані війни, ані окупації, ані тисяч смертей, ані мільйонів біженців.
При цьому весь тягар збитків, завданих внаслідок війни, покладається на громадян України…»
Чи не здається вам, що цей документ схожий на визнання капітуляції? Тим паче, що в Концепції жодним словом не згадано про Крим. Але все тайне рано чи пізно стає явним, будь-яка брехня виявляє себе й сама себе поїдає. Народ не треба дурити, бо він – найбільша сила. Про це варто згадувати не тільки в річницю перемоги Революції Гідности, а повсякчас. Бо так само, як українці перемогли режим Януковича, здолають і агресора, незважаючи на загравання з ним деяких сил!