На Сколівщині перепоховали січовиків Карпатської України (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
П'ятниця, 18 березня 2016, 09:29

perepohov1На меморіальному цвинтарі на Верецькому перевалі відбулося перепоховання січовиків Карпатської України.
Як розповів директор меморіально-пошукового комунального підприємства Львівської обласної ради "Доля", рухівець Святослав Шеремета, останки 5 січовиків Карпатської України були віднайдені в селі Сянки Турківського району. Зі слів очевидців цих військових у березні 1939 року угорці передали на Ужоцькому перевалі полякам. Після довгих катувань, поляки розстріляли військовополонених і покинули в лісі. Подібна доля спіткала близько 600 українців-галичан, які відгукнулися на заклик Карпатської України про допомогу.
На урочисте перепоховання на Верецький перевал прибули керівники Львівської та Закарпатської областей, керівництво Сколівського району, військові, громадськість, представники Львівської Крайової організації Народного руху України на чолі з головою Андрієм Корнатом.
Після чину панахиди на поряд з меморіальним цвинтарем відбулося віче. Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин подякував меморіально-пошуковому комунальному підприємству Львівської обласної ради "Доля" за пророблену роботу. На вічі також виступили заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік, командир зведеної штурмової роти "Карпатська Січ" Олег Куцин, ветерани визвольних змагань, учасники бойових дій в зоні АТО, представники громадських та політичних організацій Львівщини та Закарпаття.
Оркестр, військовослужбовці з роби почесної варти та салютна команда Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного віддали військові почесті полеглим бійцям за волю України.

 

perepohov2perepohov3perepohov4perepohov5perepohov6<

Останнє оновлення на Середа, 23 березня 2016, 08:54