Пам’ять В’ячеслава Чорновола вшанували у Сокалі PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
П'ятниця, 25 березня 2016, 20:54

chornsokal1На площі Січових стрільців у Сокалі, де є меморіальна таблиця В. Чорновола, члени РО Народного Руху України, депутати районної ради вшанували його пам’ять.
Священик Роман Синицький відправив панахиду. А поітм наголосив, що В”ячеслав Чорновіл залишив для нас велику спадщину. Його життя хоч і не було довгим, але яскравим.
Усі разом помолились за спасіння його душі.
Заступник голови районної ради, голова РО Народного Руху Василь Бойко зазначив:
- Сьогодні ми зібралися, щоб пом’янути видатного українця, Героя, який жив і боровся за незалежну Україну, який своє життя віддав для того, щоб ми могли жити у вільній державі. Коли Європа визнавала його кращим журналістом та вручала йому премії, московсько-комунська імперія садила його тюрму, Чорновіл тричі був на засланні. Усе життя жив і боровся за те, щоб Україна повстала. В”ячеслава Максимовича тричі обирали депутатом Верховної Ради України, він працював для розвитку держави. Незмінний голова Народного Руху України, і якби не наше гетьманство, то, я переконаний, у 1991 році Чоорновіл був би Президентом України і наша держава рухалась би в іншому напрямку. Але не так сталося, вороги знищили Героя Україну, але вони не знищили ідею і людей, які пам’ятають про В’ячеслава Чорновола та продовжуватимуть його добрі справи, і далі нестимуть його ідеї у життя. Герої не вмирають! Вічна пам”ять славному українцю В'ячеславу Максимовичу Чорноволу. На Сокальщині його пам”ятають, він вічно житиме у наших серцях. Слава Україні! Героям слава!
Голова районної ради Микола Пасько, зокрема, наголосив:
- В’ячеслав Чорновіл – не просто політик, не просто журналіст. До речі, певний час журналістом працював на обласній телерадіокомпанії у Львові. Там є також меморіальна таблиця, де теж вшановують його пам’ять. В’ячеслав Максимович є символ українського народу. Тому що, хто читав його родовід, знає, що він походив з славного роду українських козаків Чорноволів. Коли в Україні ввели кріпацтво, його пращур – Стратін Чорновол пішов з села, щоб не буде кріпаком, боровся за свою волю. Сьогодні уся Україна бореться за свою волю, сьогодні оцей український корінь, бажання бути вільним проявляється всьому українському народові, в тому числі і на Сході, де Україна бореться за свою Незалежність. Вячеслав Максимович є поза часом, поза політикою і поза всіма тими дрібязковими речами, які зараз є в Україні: політичними взаємопоборюваннями, різні підходи, тому що він є вище всього того. З часом історія оцінить наскільки це величезна глибиль інтелектуальна, наскільки це приклад української незламності. Ми усі повинні брати приклад з його незламної сили волі, духу і прагнення до незалежності України. Слава Герою!
На завершення всі виконали Гімн України.

chornsokal2chornsokal3