Степан Будз: Загине наука – загине держава PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Середа, 16 березня 2016, 15:26

nauka3Сьогодні сотні представників науки та освітяни вийшли на мітинг до пам’ятника Тарасову Шевченку вимагаючи належного фінансування галузі.
Під час прийняття цьогорічного бюджету фінансування залишили на рівні попереднього року незважаючи на суттєве зростання цін і тарифів. І це йдеться тільки про зарплату. Лише один наш Інститут прикладних проблем механіки і математики недофінансовують у цьому році на 2,5 мільйони гривень. Ми змушені думати, як вижити в цій ситуації. З 12 березня і до кінця місяця всі наші працівники пішли у відпустку за власний рахунок. Про яку науку може йти мова. Не кажу вже про те, що немає поповнення матеріально-технічної бази. Поїздки на конференції, публікації наукових статей – все це за свій рахунок. Ситуація стала критичною. Наука гине, а загине наука – загине держава, як цього не може зрозуміти наша влада. Щоб підготувати науковця потрібно 20-25 років, а потім люди йдуть у приватні структури або за виїжджають за кордон. Талановита молодь не йде до нас. Таку політику держави інакше як злочинною не назвеш. У нас є сильний потенціал, багато фундаментальних розробок, які можуть бути впроваджені у виробництво, зокрема і військової тематики. Хто ж буде розробляти нові танки, безпілотники, ракетні системи, коли наша наука зникне.
Сьогоднішня акція – лише початок, вона проходить в багатьох містах. Наступний етап буде вже у Києві. Науковці з усієї України зберуться під Верховною Радою під час розгляду змін до бюджету.

Степан Будз, старший науковий співробітник Інституту проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача, член Проводу Львівської Крайової організації Народного Руху України

nauka1nauka2nauka4