У Буському районі освятили надмогильний пам’ятник Герою Небесної Сотні Ользі Бурій PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
П'ятниця, 11 березня 2016, 09:49

pamyatnykВіддати шану Ользі Бурій у другу річницю з дня її смерті прибули до могили односельчани - жителі Ріпнова та Журатина, представники органів влади - голова обласної ради Олександр Ганущин, голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради, рухівець, Богдан Глова, депутат облради Петро Жукровський, представники громадських організацій і районних ЗМІ.
Церемонію освячення надмогильного пам’ятника провели сім священиків на чолі із деканом Буського деканату УГКЦ, отцем Володимиром Залуцьким. Духовні отці разом з усією громадою помолились за упокій душ Героїв Небесної Сотні та усіх воїнів-захисників, які поклали своє життя у боротьбі за Незалежність України.
Ольга Бура брала активну участь в акціях протесту у Києві, починаючи з 24 листопада 2013 року. Допомагала «морській сотні» Самооборони, стояла у сторожі, працювала на складі та на кухні. У страшні дні лютого, коли розстрілювали активістів, Оля, яка була єдиною жінкою у сотні самооборони, під свист куль носила бруківку на барикади, під час зведення яких травмувала руку.
Коли дівчина звернулася до лікарів, було вже запізно. Наслідком поранення стало зараження крові, від якого Ольга померла в київській лікарні 10 березня 2014 року.
Указом Президента України від 21 листопада 2014 року № 890/2014 Ользі Бурій присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.
У червні 2015 року Ольга удостоєна медалі Української Православної Церкви Київського Патріархату «За жертовність і любов до України» /посмертно/. Їй присвоєно звання «Почесний громадянин Буського району».