У Красному вшанували Великого Кобзаря PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Понеділок, 21 березня 2016, 10:15

краснеВ неділю 13 березня 2016 року в селищі Красне розпочались заходи з вшанування Великого Кобзаря біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку з молебню за участю місцевих парохів, а після цього в приміщенні Народного дому смт. Красне відбувся концерт, приурочений творчості великого поета, художника, громадського та політичного діяча Тараса Шевченка.
Так, як годиться, за українською традицією, концерт теж розпочали з молитви о. Степан та о. Юрій.
З вступним словом виступив голова Буської районної ради та РО Народного Руху Богдан Глова, який окреслив життєвий шлях Великого сина українського народу, зазначив, як вже тоді Тарас Шевченко не бачив майбутнього українського народу з Росією. Не боявся говорити про те, хто знищив Запорозьку Січ, за що попав у немилість до російської влади. Довів російським лженауковцям, що існує українська мова, а є мова то є і народ. Тому називають Тараса Григоровища будителем української свідомості.
У концерті взяли участь хор церкви Пророка Іллі диригент Ладига Роман Іванович, хор церкви св. Володимира диригент Приставська Оксана Петрівна, хор учнів 2-го класу Красненської школи №1 підготувала класний керівник Ковалик Ольга Ярославівна, ансамбль «Елегія» керівник Приставська О.П., чоловічий ансамбль керівник Ладига Р.І., вчительський ансамбль першої школи «Євшан» керівник Приставська О.П., ансамбль «Водограй» керівник Приставська О.П.
Пісні співали: Дует Марта Карпій та Юлія Ярема «Зацвіла в долині червона калина», Анастасія Ільків «Тільки в нас на Україні», Настя Діжак «Якби мені черевички», Христина Вовчанська «Така її доля»
Вірші читали: Захарій Щерба «Ой три шляхи широкії», Переможець районного конкурсу читців Христина Папроцька поема Т.Г.Шевченка «Лілея», Анастасія Мельник «І золотої і дорогої», переможець районного конкурсу читців Анна Кравчук прочитала поему «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє», Павло Кравчук «Мені однаково», Марія Глова уривок з поеми «Катерина».