У Пvкуличах вшанують пам'ять загиблих українських воїнів PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
П'ятниця, 24 червня 2016, 17:52

pikulychiУ неділю, 26 червня, у cелі Пикуличі поблизу Перемишля відбудеться традиційне щорічне Свято української національної пам’яті заучасті представників влади та громадськості Львівщини, Посольства України у Варшаві, Генерального Консульства України у Любліні та місцевої польської влади, також запрошено українців, які проживають у Перемишлі.
Під час Свята вшановують пам’ять понад двох тисяч інтернованих українців, вояків і старшин Армії УНР та полонених вояків УГА, які через жахливі умови утримання та епідемію тифу у 1918–1919 роках померли в таборі біля села Пикуличі, де й поховані на Українському військовому цвинтарі.
Заходи розпочнуться о 10:00 год зі Святої Літургії у Кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Опісля присутні пройдуться урочистою ходою від Кафедрального собору до Українського військового цвинтаря в с. Пикуличі у супроводі військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
На цвинтарі проведуть панахиду, покладання квітів до Меморіалу українським воїнам, а також громадське віче. Участь у заходах братимуть представники Народного Руху України.

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 червня 2016, 18:01