Українські IT-фахівці таки класні PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Понеділок, 31 жовтня 2016, 19:22

sokolovОстаннім часом в Україні набирає обертів шум довкола е-декларування, за яким пильно стежать і у нас, і за кордоном. Зокрема, йдеться про «збої» у системі математичного забезпечення.
іншого боку, 26 жовтня 2016 опублікована начебто переписка помічника Президента РФ Владислава Суркова, здобута українською хакерською групою «КіберХунта». Її начебто навіть підтвердила відома західна компанія «Bellingkat», яка гарно «засвітилася» у зв’язку з розслідуванням трагедії авіарейсу МН-17 (дивує, правда, чому нема офіційної заяви від самої цієї компанії – наприклад на її офіційному сайті).
Отже, скандал з е-декларуванням через начебто недоліки у програмному забезпеченні уважно аналізують і в нас, в Україні, і за кордоном, зокрема в країнах ЄС, у США та в МВФ. Серед іншого, подобається це комусь чи ні, здебільшого він сприймається як доказ відсутності у нашій країні висококваліфікованих ІТ-фахівців.
На фоні згаданого скандалу з е-декларуванням матеріали з переписки В. Суркова, начебто здобуті хакерським способом, крім всього іншого, зіграли на користь ІТ-фахівців. Адже люди, які проявляють відповідний інтерес, сприймають згаданий «злом» як свідчення того, що в українській групі «КіберХунта» є програмісти, завдяки кваліфікації і ерудиції яких стало можливим проникнення в електронну пошту високопоставленої людини в Росії, де кіберзахисту приділяється належна увага. Іншими словами: результати згаданої хакерської атаки показують, що в Україні є висококваліфіковані ІТ-фахівці. Можливо, з ними нема належних контактів… . Але це вже інше питання.
Безумовно, що об’єктивність згаданого матеріалу, начебто здобутого хакерським способом, мають перевіряти відповідні служби та організації. Але PR-функцію щодо наявності в Україні висококваліфікованих ІТ-фахівців він вже виконав.
Богдан Соколовський