В Пикуличах попри провокації польських радикалів вшанували пам'ять українських воїнів PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Четвер, 30 червня 2016, 00:40

pikulychi1В неділю 26 червня ( перша неділя після Зелених Свят) традиційно вшановували українських воїнів похованих на кладовищі у Пикуличах. Молитва в церкві, піша хода, панахида, покладання квітів та громадянська панахида. Під час громадянської панахиди мав велику честь передати список з 150 віднайдених прізвищ українських воїнів, які спочивають на кладовищі у Пикуличах українській громаді Перемишля. Сподіваюсь, що ближчим часом зможемо увічнити їх пам’ять та виписати встановлені прізвища на кладовищі. Особлива подяка фахівцям меморіально-пошукової установи «Доля» Остапу Козаку та Ярославу Онищуку за кропітку роботу в архівах щодо відновлення імен загиблих. Сподіваюсь, що ближчим часом вдасться відновити ще декілька сотень імен та віднайти родичів та нащадків наших Героїв.
На жаль, під час цьогорічного Свята, яке є традиційним та відбувається щороку, було здійснено провокацію та спробу зірвати захід. Перемишльські «тітушки» та радикали спробували зупинити ходу, та зіпсувати захід вшанування на українському кладовищі у Пикуличах. Провокація була попередньо організована та продумана. «Тітушки» діяли сплановано. Поліція на жаль, не спрацювала належним чином, та не попередила провокацію. Хоч мала усі можливості. Окрім того, складалось враження, що поліція та організатори провокації грають в одну руку та про все попередньо домовились:
1. Поліція не забезпечила безперешкодне проходження санкціонованого місцевою владою походу колони. Кількість поліцейських , яка була на вулиці Словацького, під час провокації в принципі була недостатньою. Тільки після того, як місцеві «тітушки» та провокатори перегородили прохід колони, почали шарпати та провокувати учасників, які несли церковні хоругви, топтати ногами та підпалювати українську символіку ( синьо-жовту стрічку) тільки тоді втрутився спецназ та відтіснив провокаторів.
2. Поліція не забезпечила безконтактного і іншою стороною проходження учасників походу на кладовище. Група місцевих «тітушок» та провокаторів йшла позаду колони та безпосередньо за нашими учасниками, а коли колона звернула з вулиці Словацького на вулицю Пикулицьку взагалі йшла разом з учасниками ходи ( на фото це чітко видно), постійно провокуючи образливими словами.
3. Польська поліція не виконала основного правила забезпечення порядку під час масових заходів, а саме розмежувати учасників різних поглядів, а в даному випадку учасників легального заходу від організованих провокаторів. На моє звернення до поліцейських, та прохання забезпечити порядок та розмежувати учасників ходи від провокаторів була повна ігнорація. На прохання порозмовляти з поліцейським керівником операції та старшим чи відповідальним – жодної реакції та повне ігнорування.
4. Провокатори хотіли зайти на український цвинтар та зірвати панахиду. Внаслідок перемовин цього вдалось не допустити. Вони вишикувались біля кладовища з провокативними транспарантами та гаслами і пікетували панахиду та кладовище. Чим ще раз показали свою низьку культуру чи її відсутність.
Висновки можна зробити наступні:
Поліція спрацювала не професійно, що зіграло на користь провокаторам.
Польська влада не забезпечила порядок під час заходу.
Провокатори та місцеві тітушки здійснили спробу зірвати захід та здійснили дії, що можна кваліфікувати як хуліганство, розпалювання міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі, осквернення та паплюження державних символів України ( на інтернет сайтах у фото та відео матеріалах все чітко зафіксовано).
Сподіваюсь, що польська поліція та спецслужби проведуть об’єктивне та кваліфіковане слідство, а організатори та виконавці замовленої провокації отримають заслужене покарання згідно польського законодавства та права. Покарання винних необхідне, щоб унеможливити подібні провокації у майбутньому. Переконаний, що Україна та Польща, як найближчі братні країни, та наші два братні народи будуть спільно дивитись у майбутнє, шануючи кожен своє минуле.
Святослав Шеремета

pikulychi2pikulychi3pikulychi4