З ініціативи Народного Руху на Львівщині відзначать роковини примусового виселення українців з етнічних земель
Написав NRU misto   
П'ятниця, 10 березня 2017, 19:12

На Львівщині відзначать 70-і роковини трагічних подій початку примусового виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Підляшшя та Холмщини, а також під час так званої «Операції «Вісла». Відповідне рішення з ініціативи фракції Народного Руху України прийняла Львівська обласна рада.

Подаємо текст рішення:

1. Провести у 2017 році заходи з відзначення 70-их роковин трагічних подій початку примусового виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Підляшшя та Холмщини, а також під час так званої «Операції «Вісла».
2. Оголосити 28 квітня на території Львівської області Днем жалоби.
3. Звернутися до обласних рад України з пропозицією провести у 2017 році заходи із відзначення 70-их роковин трагічних подій початку примусового виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Підляшшя та Холмщини, а також під час так званої «Операції «Вісла».
4. Львівській обласній державній адміністрації (О. Синютка) у двотижневий термін розробити та подати на затвердження Львівської обласної ради план заходів щодо відзначення у 2017 році 70-их роковин трагічних подій початку примусового виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Підляшшя та Холмщини, а також під час так званої «Операції «Вісла».
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань євроінтеграції, дерегуляції, зовнішньоекономічної діяльності, транскордонного співробітництва, агропромислового комплексу та зв’язків з українцями за кордоном.