Запит Богдана Гагалюка щодо упорядкування перетину кордону автотранспортом на іноземній реєстрації PDF Друк e-mail
Написав NRU misto   
Середа, 23 листопада 2016, 20:03

gagalyuk01Голова фракції Народного Руху України у Львівській обласній раді Богдан Гагалюк подав депутатський запит до Начальника Львівської митниці ДФСУ Л. Прокіпчука та начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України генерал-майора В. Єгорова щодо упорядкування перетину кордону автотранспортом на іноземній реєстрації

Подаємо текст звернення:
У жовтні 2016 року Львівська обласна рада двічі приймала звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася з перетином громадянами України державного кордону на транспортних засобах, які перебувають на іноземній реєстрації.
У свої зверненнях Львівська обласна рада закликала невідкладно внести зміни до чинного законодавства, зокрема, в частині збільшення терміну тимчасового перебування таких автомобілів та приведення вартості їх розмитнення до рівня, який діє у країнах Європи.
Пройшов місяць, але ситуація не змінилася.
У нас вже ввійшло в практику, що у всіх новинах після інформації про події з фронту йде інформація про кількість транспортних засобів, які перебувають у чергах на митних переходах, а це від 100 до 300 транспортних засобів на кожному з них. Для того щоб перетнути кордон люди проводять у чергах до восьми годин а то і більше. До цих новин останнім часом додалися повідомлення про перекриття митних переходів власниками транспортних засобів, які перебувають на іноземній реєстрації.
Така ситуація вкрай негативно відбивається на господарській діяльності підприємств, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Українські підприємці та їхні бізнес-партнери з Чехії, Австрії, Німеччини та інших країн Європи не можуть реально виконати свої договірні зобов’язання в зв’язку з неможливість вчасного перетину державного кордону. Сучасний стан авіа та залізничної інфраструктур не дозволяє замістити автомобільні транспортні коридори.
Знову ж таки, багатогодинні черги на митних переходах в рази зменшують туристичні потоки, що, зрештою, відображається в зменшенні так необхідних нашій державі валютних надходжень.
Протягом останнього року в ЗМІ неодноразово повідомляли про запровадження тимчасового експерименту з розмежування смуг руху транспортних засобів безпосередньо у пунктах пропуску та у сервісних зонах перед пунктами пропуску «Рава-Руська» та «Краківець». Мова йде про відокремлення смуги руху для транспортних засобів громадян України, які їздять на автомобілях іноземної реєстрації та вимушені перетинати кордон кожні 5 днів, від інших учасників прикордонного руху.
Останній раз таке повідомлення було оприлюднене прес-службою Державної прикордонної служби України 17 вересня 2016 року. Планувалося, що запроваджена апробація щодо врегулювання руху транспортних засобів на під’їздах до пунктів пропуску через державний кордон триватиме протягом місяця. Після запровадження експерименту буде проведено аналіз, який покаже актуальність та доцільність даної новації.
Відповідно до п. 4 статті 12 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації державної і комунальної форм власності, їх посадові особи зобов'язані сприяти депутатові місцевої ради в організації прийому громадян, розгляді їх пропозицій, заяв, скарг, у створенні інших необхідних для його депутатської діяльності умов.
Відповідно до п.2 статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки, дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.
Згідно ст.ст. 13 і 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат має право отримувати довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для здійснення депутатських повноважень.
Враховуючи вищенаведене, прошу:
Надати інформацію про наслідки впровадження зазначеного експерименту щодо зменшення черг та часу перетину державного кордону транспортними засобами. У разі успішної апробації, на які інші переходи та протягом якого часу буде поширена дана практика.
Які ще заходи в межах чинного законодавства здійснюються Львівською митницею Державної фіскальної служби України та Західним регіональним управління Державної прикордонної служби України щодо упорядкування перетину державного кордону України відповідними транспортними засобами.